Γενιτσαρόπανο

Πανώ που ανήκε σε γενίτσαρους γαύρους στα χέρια οπαδών του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ.

Με Αγρ. Αστέρα εντός (02)

Μανούσος, Κιάσσος, Κωνσταντινίδης Π., ετοιμάζονται για την εκτέλεση φάουλ.
Φωτο από την πρεμιέρα του ΟΦΗ στη Φ.Λ. της περιόδου 09-10, με αντίπαλο τον Αγρ. Αστέρα στο Γεντί Κουλέ.

Σερραϊκή φιλοξενία (02)

Οι Σερραίοι του che guevara club, φιλοξένησαν τους ομιλίτες που ταξίδεψαν στη Μακεδονία για το ματς Πανσερραϊκός - ΟΦΗ, την περίοδο 09-10 για το πρωτάθλημα της Φ.Λ.

Ακαδημίες ΟΦΗ περιόδου 09-10 (04)

Φοιρός Γ. (01)

Ο παλιός διεθνής ποδοσφαιριστής Γιώργος Φοιρός, ήταν ο προπονητής του ΟΦΗ για την περίοδο 2003 - 2004.

Μαχλάς Ν. (02)

Από το 1999 ως το 2003 ο Νίκος Μαχλάς αγωνίστηκε με τα χρώματα του Άγιαξ, σκοράροντας 38 φορές.

Με ΠΑΣ σε ουδέτερο (01)

Ιούνιος 2001, Ρόδος, μπαράζ παραμονής στην Α εθνική, κόντρα στον ΠΑΣ.
Η κερκίδα των ομιλιτών.

Εκτός με Ηρακλή (03)

Νίκη επί του Ηρακλή στο Καυτατζόγλειο το 2006 με 2-3.
Πίτσος, Ρουμπάκης.

Ο.Φ.Η. 08-09

Σε φιλικό προετοιμασιάς στο εξωτερικο.
ΠΑΝΩ: Τζόρβας, Ταραλίδης, Κουνενάκης, Κοστόφσκι, Ισσά, Μπαρκαουάν
ΚΑΤΩ: Σφακιανάκης, Σίμιτς, Μονιάκης, Πλιάγκας, Σταυρακάκης

Εντός με Ιωνικό (04)

Ο Αγρίτης με τη μπάλα και στο βάθος ο Ζορμπάς.
Από τη νίκη με 3-0 επί του Ιωνικού στο Γεντί Κουλέ. Περίοδος 09-10 για τη Φ.Λ.

Κυριακή

Συγκρητισμός

Δημοσίευμα άγνωστης εφημερίδας και χρονολογίας.
Πιθανότατα αφορά το πρωτάθλημα της β εθνικής.
Ευχαριστίες στον φίλο Γιάννη (balalas) για το υλικό.

Γενική Συνέλευση 30-12-10

Το μήνυμα του Νίκου Μαχλά προς τον κόσμο και τους επιχειρηματίες της Κρήτης.

Δείπνο με παλαίμαχους

Στις 11-2-11 ο σύλλογος παλαιμάχων του Ο.Φ.Η. παρέθεσε δείπνο για το ποδοδφαιρικό τμήμα. Στη φωτο οι Ξημέρης (πρόεδρος ερασιτέχνη), Πετράκης (πρόεδρος παλαιμάχων) και Μαχλάς (πρόεδρος παε).

Πανηγυρικό 62

Στην κορυφή ο Καμπάνταης.
6-3-11, εντός έδρας νίκη επί του Θρασύβουλου με 1-0.

Με Εθνικό Αστέρα εντός (02)

Ομιλίτες στη βροχή της θύρας 1.
20-3-11, νίκη στο Γεντί Κουλέ επί του Εθνικού Αστέρα με 1-0.

Εντός με Παναιτωλικό (01)

Το πανώ με τον τηλεοπτικό ομιλίτη Ιησού από το "ουκ αν λάβεις" αναρτήθηκε στις 26-3-11, στην εντός έδρας νίκη επί του Παναιτωλικού με 1-0.

Εντός με Εθνικό (02)

Γεωργίου, Veron, Ζορμπάς. Από τη εντός έδρας νίκη με 1-0 επί του Εθνικού για το πρωτάθλημα Φ.Λ. 10-11, στις 10-4-11.

graffiti 05

Έξω από το Γεντί Κουλέ 2011.

Εκδήλωση χορηγού

Στις 12-5-11 ο χορηγός του Ο.Φ.Η., επιχείρηση SALSA, οργάνωσε μια εκδήλωση στο Ηράκλειο.
Στη φωτο, Bertin, Yakubu, Ukar.

Παράνομη επιτροπή (01)

Ο εικονιζόμενος Σμαϊλης ήταν μέλος της κατευθυνόμενης από τα λαμόγια του ποδοσφαίρου επιτροπής της επο, που αρνήθηκε αδειοδότηση στον Ο.Φ.Η. για συμμετοχή στα play off ανόδου στη Σ.Λ.
Ο συγκεκριμένος μάλιστα, ήταν μέλος της επιτροπής, παράνομα.

Ακαδημίες ΟΦΗ περιόδου 10-11 (01)

Νικητής ο Ο.Φ.Η. σε τουρνουά ακαδημιών που έγινε τον Ιούνιο του 2011 στη Χαλκίδα.

Πέμπτη

Φιλικό στο Γεντί Κουλέ με παλαίμαχους (02)

Οι Frantz Bertin και Μηνάς Πίτσος πλαισιώνουν τον "αντίπαλο" προπονητή τους Νίκο Αναστόπουλο.
Γεντί Κουλέ, 6-4-11.

Στοίχημα;

Από την περίοδο 09-10 οι οπαδοί του Ο.Φ.Η. όπως και άπαντες γνώριζαν τι ρόλο παίζει ο πρώην πρόεδρος του Ολ. Βόλου.
Στο τέλος της περιόδου 10-11 απλά επαληθεύτηκαν.
Η φωτο είναι από το ματς Ο.Φ.Η. - Ολ. Βόλου 1-1 για το πρωτάθλημα της Φ.Λ. 09-10.

Προπόνηση στο βακ (01)

Άνοιξη του 2011 στο βακ.
Χαριτωνίδης, Αναστόπουλος, Ζορμπάς, Włodarczyk, Κατσικογιάννης, Kalajdžić, Σκουτέλης,Rusev.

Με Λεβαδειακό σε ουδέτερο (01)

22-7-11
Χιλιάδες ομιλίτες στη Νέα Σμύρνη για να στηρίξουν την ομάδα κόντρα στον Λεβαδειακό για τα play off ανόδου στη Σ.Λ.

Με Δόξα σε ουδέτερο (01)

24-7-11. Play off ανόδου στη Σ.Λ. στο γήπεδο της Καλλιθέας.
Ο Ivan Rusev δίνει το προβάδισμα στον Ο.Φ.Η. κάνοντας το 2-3 κόντρα στη Δόξα Δράμας. Τελικό αποτέλεσμα 3-3.

Οδός Εφόδου

Μπασκέτα στην οδό Εφόδου στο Ηράκλειο

Τετάρτη

Πανηγυρικό 61

Περίοδος 07-08. Η περίφημη 4άρα.
Μόλις έχει μπει 1 από τα 4.
Διακρίνονται οι Κασμερίδης, Παράσχος, Popovic, Αδάμος, Simic και Σφακιανάκης.

Εντός με βάζελο (05)

Γκολ επί του βάζελου και η θ4 ανάβει.
Στη δεξιά άκρη της φωτο ο βραζιλιάνος επιθετικός Alejandro Soares.

Με Εργοτέλη εκτός (01)

Χιλιάδες ομιλίτες στο παγκρήτιο, με τα πανώ κρεμασμένα ανάποδα ως διαμαρτυρία στη διοίκηση φα.βα.
Τελικό αποτέλεσμα ήττα με 2-0.

Marinković N. (02)

Ο Κροάτης Nenad Marinković, σε δράση. Η φωτο είναι από το ματς της πρεμιέρας του Ο.Φ.Η. στη Φ.Λ. την περίοδο 09-10 με αντίπαλο τον Αγρ. Αστέρα.

Εκτός με Δόξα (03)

Εκατοντάδες ομιλίτες στη Δράμα.
Περίοδος 09-10 για τη Φ.Λ.

Εκτός με Σέρρες 03

Το ματς στις Σέρρες έχει διακοπεί λόγω τραυματισμού. Τελικό σκορ 1-2 υπερ του Ο.Φ.Η. για το πρωτάθλημα Φ.Λ. 09-10.
Βεζυρίδης, Bertin και Πίτσος.

Γκέραρντ Ε. 02

Ο Ευγένιος Γκέραρντ στις δόξες του, στο λιμάνι του Ηρακλείου με φόντο το φρούριο Κούλε.
Η φωτο δημοσιεύθηκε σε άγνωστο μέσο.

Στα επίσημα του Γεντί Κουλέ

Στο κέντρο της φωτο ο αδελφός του παλιού ηγέτη του Ο.Φ.Η. Θόδωρα Βαρδινογιάννη και τέως ιδιοκτήτης του βάζελου,Γιώργος.
Πίσω του ο υπάλληλος της οικογένειας Βαρδινογιάννη, φαβας, συνομιλεί με τον παλιό ποδοσφαιριστή και βοηθό προπονητή του Ο.Φ.Η., Γιώργο Βλαστό.

Βαζελοκτόνος

Γιώργος Κουτσουπιάς.

Στο Ελ Πάσο (02)

Οπαδοί του Ο.Φ.Η. στο Ελ Πάσο.

Μανούσος Γ. (02)

Ο Γιώργος Μανούσος αποχώρησε από τον Ο.Φ.Η. στα τέλη της περιόδου 10-11.
Φήμες αναφέρουν πως οι λόγοι της αποχώρησής του ήταν και οι οικονομικές διαφορές με την παε, αλλά και το γεγονός πως δεν είχε πολλές συμμετοχές.

Διαμαρτυρία (03)

Φωτο που δημοσιεύτηκε στον αθηναϊκό τύπο, από διαμαρτυρία οπαδών του Ο.Φ.Η. της δεκαετίας του ΄80.

Με Ηλιούπολη εκτός (01)

Αριστερά ο Bertin. Για τη μπάλλα μάχονται οι Kalajdžić και Πίτσος.
Το στιγμιότυπο είναι από την εκτός έδρας ήττα του Ο.Φ.Η. στην Ηλιούπολη με 3-0 για το πρωτάθλημα της Φ.Λ. 09-10.

Πανηγυρικό 60

Στις 12-11-08 ο Ο.Φ.Η. πήρε πρόκριση στο κύπελλο, σε εκτός έδρας αγώνα με τον Αγρ. Αστέρα.
Διακρίνονται Simic, Ταραλίδης, Δημούτσος, Issa, Kostovski.

9-5-10. Νίκη κόντρα στον Εθνικό Αστέρα με 2-1.
Μεγάλο πανώ του συνδέσμου "Κρήτες".

Πανηγυρικό 59

16-5-10. Τελευταίο ματς κανονικής περιόδου 09-10 της Φ.Λ. κόντρα στη
Δόξα και νίκη με 3-1.
Διακρίνονται οι Włodarczyk, Οgunsoto, Αγρίτης και Ζορμπάς.

Πανώ 14

Η θύρα 4 απευθύνεται στην ελληνική διαιτησία.
Play off περιόδου 09-10.

Ο.Φ.Η. 2009

Μια ενδεκάδα του Ο.Φ.Η. πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα Φ.Λ. 09-10.
ΠΑΝΩ: Νατσούρας, Βεζυρίδης, Μπαρκαουάν, Οργκανίστα, Κοκκινάκης, Αγρίτης
ΚΑΤΩ: Κωνσταντινίδης, Κιάσσος, Περογαμβράκης, Pesic, Σταυρακάκης.

Ο Χατζηνικολάου στον Ο.Φ.Η.

Στις 12-7-10 ο Γιάννης Χατζηνικολάου (μέση) αναλαμβάνει προπονητής του Ο.Φ.Η. και κάνει τις πρώτες του δηλώσεις.
Αριστερά στη φωτο το μέλος του δ.σ. κ. Αρμπατζάκης και δεξιά ο Νίκος Μαχλάς.

Bertin F. (02)

Ο Aϊτινός κεντρικός αμυντικός Frantz Bertin μαρκάρει επιθετικό της αεκ για το πρωτάθλημα S.L. 08-09.

Τρίτη

Αφίσα 03

Το καλοκαίρι του 2010 η παε Ο.Φ.Η. κυκλοφόρησε την αφίσα για την προώθηση των πωλήσεων των εισιτηρίων διαρκείας της περιόδου 10-11.