Δευτέρα

Ακαδημίες ΟΦΗ περιόδου 09-10 (02)

Συμμετοχή των ακαδημιών του ΟΦΗ σε τουρνουά του εξωτερικού. Είσοδος των ομάδων. Αντίπαλος η Bayern Munich.

Στο Βύρωνα (01)

Ομιλίτες στο Βύρωνα. Η φωτο είναι από το site, nikosmyspace.

Νιόπλιας Ν. (01)

Ο Νίκος Νιόπλιας με το περιβραχιόνιο του αρχηγού σε ματς με άγνωστο αντίπαλο.

ΟΦΗ 2003

ΠΑΝΩ: Κολιτσιδάκης Θ., Χανιωτάκης Κ., Κώτσιος Η., Αδάμος Π., Γκόμεζ Ρ., Δερμιτζάκης Ε.
ΚΑΤΩ:Κιάσσος Κ., Μπελεβώνης Ε., Σολίς Α., Σοάρες Α., Ιορδανίδης Ν.

Τρόμος και ξύλο

Ο ΟΦΗ αδικείται - ο κόσμος απαντάει.

Εκτός με Ηρακλή (01)

Φάση από εκτός έδρας αγώνα του ΟΦΗ στο καυταντζόγλειο της δεκαετίας του '70.
Φωτο και λεζάντα από την εφημερίδα ΚΡΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ.

ΟΦΗ subuteo

Η ομάδα του 2007 σε.....subuteo!!!

Με Εθνικό Αστέρα εντός (01)

Ο Μηνάς Πίτσος πιέζει παίκτη του Εθν. Αστέρα. Αριστερά στη φωτο διακρίνεται ο Ογκουνσότο. Το ματς έγινε στις 9/5/10, στο Γεντί Κουλέ, για το πρωτάθλημα της β εθνικής 09-10 και έληξε με νικητή τον ΟΦΗ με σκορ 2-1.

Εντός με Αναγ. Καρδίτσας (02)

Ο Ογκουνσότο διεκδικεί τη μπάλα στον αέρα. Η φωτο από την εντός έδρας ισοπαλία του ΟΦΗ με την Αναγέννηση Καρδίτσας, τον Απρίλη του 2010 για το πρωτάθλημα β εθνικής.

Με Σέρρες εντός (02)

Ο "κύριος" Καλόπουλος δείχνει κίτρινη κάρτα στον Πόποβιτς. Η φωτο από την εντός έδρας ήττα του ΟΦΗ με 0-1 από τις Σέρρες για τα play off ανόδου στην α εθνική περιόδου 09-10.

Στα Ανώγεια

Το 2008 ο πρόεδρος του Αετού Ανωγείων πατέρας Ανδρέας Κεφαλογιάννης υποδέχεται τους προέδρους των παε ΟΦΗ φαβα, και παε Εργοτέλη Απόστολο Παπουτσάκη με σκοπό τη σύσφιξη των σχέσεων.

Παρασκευή

Στο μαρτινέγκο ;

Προφανώς, την περίοδο που τοποθετούσαν χόρτο στο Γεντί Κουλέ ο ΟΦΗ χρειάστηκε να φιλοξενηθεί στο γήπεδο του Εργοτέλη.
Η φωτο είναι από το περιοδικό ΟΜΑΔΑ που κυκλοφορούσε τις Δευτέρες με την εφημερίδα ΕΘΝΟΣ.

Θύρα 4 (17)

Η θύρα 4 στο ξεκίνημα του αγώνα με την Κέρκυρα για την περίοδο 09-10.

Βλάχος Γ. (01)

Ο ακραίος μπακ της δεκαετίας του '70 Γιώργος Βλάχος που αγωνίστηκε με επιτυχία μετά το βάζελο και στον ΟΦΗ.

Εντός με Δόξα (02)

Κατσικογιάννης, Bertin και Αγρίτης σε στιγμιότυπο από την εντός έδρας νίκη επί της Δόξας Δράμας με 3-1, για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος β εθνικής 09-10.

Εντός με Πιερικό (02)

Ο Παναγιώτης Ζορμπάς διεκδικεί τη μπάλα. Η φωτο από τον αγώνα μπαράζ ανόδου στην πρώτη εθνική περιόδου 09-10, με αντίπαλο τον Πιερικό. Τελικό αποτέλεσμα νίκη για τον ΟΦΗ με σκορ 2-1.

Θύρα 4 (16)

Από το ματς κόντρα στην Atletico Madrid για το κύπελο UEFA.

Ομιλιτόσκυλο (01)

Εντός με ΠΑΟΚ (05)

Στο χώμα του Γεντί Κουλέ της δεκαετίας του '70 ο ΟΦΗ σκοράρει σε βάρος του ΠΑΟΚ. Στο κέντρο της φωτο ο Παμπουλής. Αριστερά ο Ιωσηφίδης, πίσω από τον διαιτητή ο Γούναρης και με τη μπάλα ο Φορτούλα.
Η φωτο είναι από την εφημερίδα ΚΡΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ.

Πανηγυρικό 48

Τον Οκτώβρη του 2007 ο ΟΦΗ αγωνίστηκε στην τούμπα με τον ΠΑΟΚ και απέσπασε ισοπαλία 2-2. Ο Leozinho πανηγυρίζει το άνοιγμα του σκορ, κοντά του ο Σφακιανάκης.

Παπάζογλου Μηνάς (01)

Ο αείμνηστος Μηνάς Παπάζογλου, ψυχή της κερκίδας του ΟΦΗ, ποζάρει έξω από το ομιλίτικο κουρείο του.

Πανηγυρικό 47

Διακρίνονται οι Κιάσσος, Gomez, Ιορδανίδης, Σταυρακάκης και Mauro.

Εκτός με Δόξα (02)

Ο Παναγιώτης Ζορμπάς σε μια μονομαχία, στην εκτός έδρας νίκη του ΟΦΗ με 1-2 στη Δράμα, για την περίοδο 09-10.

Σκέντζος - Αναστόπουλος

Ο Ανδρέας Σκέντζος (αριστερά), βοηθός του προπονητή του ΟΦΗ Νίκου Αναστόπουλου για την περίοδο 10-11 (δεξιά), ποζάρουν στο προπονητικό κέντρο του Ο.Φ.Η.

Πανηγυρικό 46

Οι Yakubu, Αγρίτης και Μονιάκης πανηγυρίζουν στο παγκρήτιο στο ματς κυπέλλου 10-11 με αντίπαλο τη Χερσόνησο.