Ο Παπάζογλου διεκδικεί την μπάλα από τον Νατσούρα. Τελικό σκορ 0-1.

Εκτός με βάζελο (08)

Ο Θανάσης Κολιτσιδάκης προσπαθεί να εμποδίσει τον Βαζέχα. Στο βάθος ο Χαραλαμπάκης.

Απάντηση στους οπαδούς του ΠΑΣ

Ο Mauro Da Silva έχει σκοράρει (και δείχνει τα βαρίδια του στους αντίπαλους οπαδούς) εναντίον του ΠΑΣ στο μπαραζ της Ρόδου.
Λίγες μέρες νωρίτερα η αποστολή του Ο.Φ.Η. έχει δεχθεί επίθεση στο ξενοδοχείο των Ιωαννίνων όπου διέμενε και στο γήπεδο των ζωσιμάδων.

Πανηγυρικό 29

Β εθνική 09-10.
Γκολ στις Σέρρες. Νατσούρας, Πόποβιτς, Μπερτέν, Ζορμπάς, Πίτσος, Κάλαϊτζιτς. Τελικό αποτέλεσμα 1-2.

Με Ηλυσιακό (αιγάλεω) εντός (02)

Ο Κώστας Σταυρακάκης σε μια μονομαχία. Από το εντός έδρας ματς με τον Ηλυσιακό για τη β εθνική 09-10.

Αγρίτης Α. (01)

Ο μεσοεπιθετικός του Ο.Φ.Η. Ανέστης Αγρίτης.

Σφύριξαν θάνατο !

Το πρωτοσέλιδο της εφημερίδας ΠΑΤΡΙΣ μετά το τελευταίο ματς των μπαράζ ανόδου για την περίοδο 09-10.

Ταραλίδης Ι. (01)

Ο Γιάννης Ταραλίδης, αμυντικός μέσος, ήρθε στον Ο.Φ.Η. απο το γαύρο το 2008 και αγωνίστηκε 2 χρόνια. Προηγούμενες ομάδες του Αλμωπός Αριδαίας και Πανηλειακός. Κύριο τεχνικό χαρακτηριστικό του το δυνατό σουτ. Φεύγοντας για το Λεβαδειακό είχε πετύχει για την ομάδα της Κρήτης 6 γκολ.

Δευτέρα

Στο β.α.κ. (01)

Περίοδος 09-10. Στο τέλος της περιόδου την ομάδα αναλαμβάνει ο Γιώργος Παράσχος. Εδώ με τον Κώστα Σταυρακάκη. Δεξιά φαίνεται και ο Κώστας Χανιωτάκης.

Πανηγυρικό 28

Βλόνταρτσικ και Κωνσταντινίδης πανηγυρίζουν το γκολ του πρώτου στο Γεντί Κουλέ.

Με Παναχαϊκή εντός 03)

Ο Κώστας Σταυρακάκης δέχεται μαρκάρισμα από παίκτη της Παναχαϊκής στο Γεντί Κουλέ.

Γκέραρντ Ε. (01)

Ο Ευγένιος Γκέραρντ όταν πρωτοκατέβηκε την Κρήτη.

Ο.Φ.Η. 1988

ΠΑΝΩ: Παυλόπουλος, Χανιωτάκης, Πατεμτζής, Ανδρανίδης, Σαμαράς, Τσινός.
ΚΑΤΩ: Μαρινάκης Π., Νιόπλιας, Βέρα, Γκουλής, Παπαβασιλείου Ν.

Εντός με Πιερικό (01)

Πρωτάθλημα β εθνικής 09-10.
Ο Franz Bertin κάνει κατοχή της μπάλας στο εντός έδρας ματς με τον Πιερικό.

β εθνική εντός

Σε άγνωστο ματς για τη β εθνική 09-10 ο Ο.Φ.Η. έχει μόλις σκοράρει στο Γεντί Κουλέ.
Διακρίνονται οι Κατσικογιάννης, Κωνσταντινίδης, Πόποβιτς και Νατσούρας.

Με Ηλυσιακό (αιγάλεω) εντός (01)

Σταυρακάκης και Κοκκινάκης σε στιγμιότυπο από το εντός έδρας ματς με τον Ηλυσιακό (αιγάλεω) για το πρωτάθλημα β εθνικής 09-10.

Με ΠΑΣ εκτός (01)

Στα Γιάννενα ο Ρόλαν Γκόμεζ δεξιά, μονομαχεί με παίκτη του ΠΑΣ.

Στις Σέρρες μπαράζ

Στις 9 Ιούνη του 2010 ο Ο.Φ.Η., στο πλαίσιο των στημένων εναντίον του μπαράζ για άνοδο στην Σ.Λ. αγωνίστηκε στις Σέρρες, φυσικά με τη συμπαράσταση των οπαδών του ξανά.
Τελικό αποτέλεσμα 1-1 (στημένο), 1-2 καθαρό.

Θύρα 4 (09)

Ο.Φ.Η. 2001-2002

ΠΑΝΩ: Κώτσιος, Μουνιόθ, Κολιτσιδάκης, Σίμος, Χανιωτάκης, Δερμιτζάκης.
ΚΑΤΩ: Διγκόζης, Σταυρακάκης, Νιόπλιας, Μπελεβώνης, Σοάρες.

Γεωργιάδης Γ. του Σ. (01)

Ο Γιώργος Γεωργιάδης του Σάββα, μέσος, γεννήθηκε στις 30 Ιανουαρίου 1971 στη Στουτγκάρδη. Μικρός επέστρεψε στη Δράμα και έγινε μέλος των τμημάτων υποδομής της Δόξας. Γρήγορα προωθήθηκε στην πρώτη ομάδα. Εκεί αγωνίστηκε 4,5 χρόνια (92 συμμετοχές και 8 γκολ) και ενώ κατάθεσε πρόταση ο γαύρος, τελικά δόθηκε στον βάζελο.
Στην παιανία έμεινε 5,5 χρόνια. Πέρασε από τον Άρη, τον ΟΦΗ (7 συμ.), τον Ακράτητο, τον Ηλυσιακό (34 συμμετοχές και 7 γκολ), και τη Λάρισα (13 συμμετοχές) και επέστρεψε στη Δόξα.
Ξεκίνησε την προπονητική του καριέρα το καλοκαίρι του 2008.

Πανηγυρικό 27

Παναγιώτης Ζορμπάς και Franz Bertin πανηγυρίζουν το γκολ του πρώτου στις Σέρρες για τη β εθνική 09-10.

Κόρνερ

Ο Κώστας Κιάσσος σε εκτέλεση κόρνερ στο Γεντί Κουλέ.

Πανηγυρικό 26

Βεζυρίδης, Γκουλής, Βλόνταρτσικ, και ένα κουβάρι άλλοι παίκτες.
Ο Ο.Φ.Η. με τον Νατσούρα έχει μόλις γυρίσει το ματς κόντρα στον Θρασύβουλο στο Γεντί Κουλέ σε 2-1.

Zdravko Popovic - Μανώλης Παπακαλιάτης

Ο φορ Zdravko Popovic και ο επιχειρηματίας Μανώλης Παπακαλιάτης (μέλος του δ.σ. της π.α.ε. Ο.Φ.Η.) πρόσφεραν τις υπηρεσίες τους στην ομάδα την περίοδο 09-10.

Σηφάκης Μ. (03)

Ο.Φ.Η. - Σέρρες εισιτήριο

Το εισιτήριο για το ματς των play off 09-10, Ο.Φ.Η. - Σέρρες. Τελικό αποτέλεσμα 0-1.

Τετάρτη

Σταυρακάκης Κ. (02)

Προπόνηση Μάϊος 2010

Μονιάκης, Οργκανίστα, Αγρίτης, Σταυρακάκης, Ακότο και Παράσχος.

Πανηγυρικό 25

Πρωτάθλημα β εθνικής 09-10. Εκτός έδρας νίκη στις Σέρρες με 1-2.
Κάλαϊτζιτς, Πόποβιτς, Πίτσος.

Σφακιανάκης Σ. (02)

Ščasný Z. (02)

Ο Zdenek Ščasný στη διάρκεια της προετοιμασίας του Ο.Φ.Η. στην Ολλανδία.

Τρίτη

Ο.Φ.Η. 96-97

ΠΑΝΩ: Πουρσανίδης, Αναστασίου, Κωνσταντινίδης Κ., Ρίζνιτς, Χανιωτάκης, Αδάμος
ΚΑΤΩ: Μούτας, Κιάσσος, Σκέντζος, Δερμιτζάκης, Φραντζέσκος.

Παπαβασιλείου Ν. (01)

Ο Νίκυ Παπαβασιλείου σε ματς κόντρα στον Ατρόμητο.

Πανηγυρικό 24

Pesic και Βλόνταρτσικ πανηγυρίζουν το γκολ του πρώτου που σημειώθηκε στο πρώτο εντός έδρας ματς με αντίπαλο τον Αγρ. Αστέρα στο Γεντί Κουλέ για την περίοδο 09-10.

Βεζυρίδης Π. (01)

Ο βασικός τερματοφύλακας του Ο.Φ.Η. για τις περιόδους 09-10 και 10-11, Πολυχρόνης Βεζυρίδης.

Πανηγυρικό 23

Νατσούρας, Βλόνταρτσικ, Κωνσταντινίδης, Μπερτέν.

Σηφάκης Μ. (02)

Αγρίτης - Ζορμπάς

Πέμπτη

Στα Χανιά

9-6-10. Σε internet cafe στα Χανιά μαζεύτηκαν οι φίλοι του Ο.Φ.Η. και όσοι επιθυμούσαν ή απεύχονταν να ξαναδούν την ομάδα στη Σ.Λ. (ποδοσφαιριστές, παράγοντες, προπονητές, φοιτητές, Χανιώτες, Ηρακλειώτες, άσχετοι και σχετικοί).
Μάλιστα κάποιος φρόντισε να κρεμάσει τη σημαία στο αριστερό παράθυρο.
Στο γκολ της ισοφάρισης έγινε φυσικά ο σχετικός χαμός.

Κώτσιος Η. (01)

Τον κεντρικό μπακ Ηλία Κώτσιο έφερε στον Ο.Φ.Η. ο Γκέραρντ το 1997.
Παντρεύτηκε Κρητικοπούλα.
Αγωνίστηκε στην ομάδα μας για 6 χρόνια. Λόγω της αγωνιστικής ποιότητάς του επόμενος σταθμός ήταν φυσικά η παιανία.
Στη συνέχεια Α.Ε.Λ. και κατόπιν Γιάννενα.

banner 08 - σύγχιση

Η θύρα 4 , η σημαία της Κρητικής Πολιτείας, η νεκροκεφαλή των ss σε ένα απίστευτο και γελοίο συνοθύλευμα.
Κάποιοι οπαδοί(;) του Ο.Φ.Η.(;) βρίσκονται σε σύγχιση.

Πανηγυρικό 22

Popovic, Ζορμπάς, Μανούσος, Organista.

Εκτός με Δόξα (01)

Ο Πάτρικ Ογκουνσότο σε μονομαχία.
Από την εκτός έδρας νίκη του Ο.Φ.Η. στη Δράμα με σκορ 1-2.

Υποδοχή ηρώων

Πέμπτη 10-6-10, 3 τα ξημερώματα.
Λίγες ώρες πριν ο Ο.Φ.Η. έχει χάσει την άνοδο στη Σ.Λ. μετά από σφαγιαστική διαιτησία στο εκτός έδρας ματς με στις Σέρρες.
Παρά την πίκρα ο κόσμος του Ο.Φ.Η. βρέθηκε στο αεροδρόμιο Ν. Καζαντζάκης να πει ένα μπράβο στους παίκτες για την προσπάθεια όλης της χρονιάς.

Άφιξη Σκάζνι

Το καλοκαίρι του 2002 ο Ζντένεκ Σκάζνι φτάνει στο Ηράκλειο για να αναλάβει τεχνικός στον Ο.Φ.Η. με τις ευλογίες της παε .... βάζελος!
Ενάμιση χρόνο αργότερα θα αφήσει τον Ο.Φ.Η. για να υπηρετήσει στον πάγκο της ομάδας που τον έφερε στην Ελλάδα.

Υπογραφές

Ιούλιος 2009. Τα βατσινάκια δεξιά και ο πρόεδρος του Ο.Φ.Η. Γιάννης Κουράκης υπογράφουν το προσύμφωνο για τη μεταβίβαση των μετοχών.

Τρίτη

Ολοι χέρια

Β εθνική 09-10. Πριν το ξεκίνημα του ματς Ο.Φ.Η. - Εθν. Αστέρας (2-1) τα μικρά των ακαδημιών δίνουν το ρυθμό μπροστά στη θύρα 4.