Β εθνική 09-10

Κωνσταντινίδης και Πίτσος.

Ogunsoto P. (00)

Με Παναχαϊκή εντός (01)

Από το εντός έδρας ματς με την Παναχαϊκή που έγινε τον Απρίλη του 2001 και είχε επεισοδιακό τέλος.
Άγνωστη η εφημερίδα που δημοσίευσε φωτο και λεζάντα.

Πανηγυρικό 18

Πίτσος, Ιορδανίδης, Νιόπλιας, Munoz.

Βράβευση

Μετά το θάνατο του Θόδωρα, οι τύχες του Ο.Φ.Η. ήρθαν στα χέρια του Γιώργου (φωτο) και του γιού του Βαρδή(ευχαριστώ τον erotokritos για τη διόρθωση), Τζίγκερ.
Τα αποτελέσματα γνωστά. Απαξίωση, σήψη, τσατσιλίκια, πτώση στη β εθνική.

Πανηγυρικό 17

Μάϊος 1997 οακα. Λίγα λεπτά πριν ο Γιώργος Κουτσουπιάς έχει στείλει τον Ο.Φ.Η. στην Ευρώπη και το βάζελο...
Στη φωτο Παπαδόπουλος Δ., Αναστασίου, Αδάμος.

Δώρο

Γενάρης περιόδου 09-10.
Ο πρόεδρος του Εργοτέλη Α. Παπουτσάκης, έχοντας σε τιμωρία για μήνες τον Πάτρικ Ογκουνσότο και βλέποντας πως ο συμπολίτης Ο.Φ.Η. χρειάζεται ενίσχυση, αποφασίζει να τον δωρίσει σαν δανεικό ως το τέλος της περιόδου πληρώνοντας και το συμβόλαιο του παίκτη.
Στη φωτο Α. Παπουτσάκης, Π. Ογκουνσότο, Γ. Κουράκης τη στιγμή των υπογραφών.

Εκτός με γαύρο (01)

Ο Κουτσουπιάς μαρκάρει τον Ιβιτς.

Πανηγυρικό 16

Δερμιτζάκης, Σταυρακάκης, Κώτσιος, Κολιτσιδάκης.

Εκτός με βάζελο (05)

Δεξιά ο Mauro Da Silva.

Κωνσταντινίδης Π. (01)

Ο Παντελής Κωνσταντινίδης (γνωστός με το ψευδώνυμο Σβούρας), αριστερό μπακ και χαφ, διεθνής με τις εθνικές ελπίδων και ανδρών.
Αφού έπαιξε σε αεκ, Καβάλα, βάζελο και ΠΑΟΚ, ήρθε στο καλοκαίρι του 2009, στο τέλος της καριέρας του, σε ηλικία 35 ετών στον Ο.Φ.Η. για να βοηθήσει στην προσπάθεια ανόδου.

Πανηγυρικό 15

Το πρώτο γκολ του Ο.Φ.Η. για τη β εθνική της περιόδου 09-10 πέτυχε ο Ανέστης Αγρίτης στη Ρόδο κόντρα στο Διαγόρα. Δεξιά ο Μανούσος.
Τελικό σκορ 2-1.

Red Alert

Περίοδος 08-09. Ενώ όλοι περιμένουν να ξεκινήσει βασικός (ως καλύτερος επιθετικός) και ήδη έχει κάνει δηλώσεις πως θέλει να σκοράρει, λίγες ώρες πριν την έναρξη του ματς κόντρα στο βάζελο (απ' τον οποίο έχει έρθει στον Ο.Φ.Η. δανεικός) στο Παγκρήτιο, ο Ndoye ως δια μαγείας εξαφανίζεται!!!
Αυτή την ξεφτίλα της διοίκησης βατσινά οι οπαδοί του Ο.Φ.Η. την προσθέτουν σε όλες τις άλλες, γεμίζουν τη φαρέτρα τους αλλά κάνουν και χιούμορ.

Κυριακή

Πανηγυρικό 14

Νοέμβριος του 2009. Β εθνική.
Το ματς στην Κατερίνη με τον Πιερικό έχει μόλις λήξει. Νίκη για τον Ο.Φ.Η. με 1-2.
Οπαδοί και παίκτες πανηγυρίζουν.

Πανηγυρικό 12

Κιάσσος, Κοκκινάκης, Νατσούρας.
Ο τελευταίος έχει μόλις δώσει προβάδισμα (2-1) στον Ο.Φ.Η. στο εντός έδρας ματς με το Θρασύβουλο για το πρωτάθλημα β εθνικής 09-10.

Βεζυρίδης Π. (00)

Ο βασικός τερματοφύλακας του Ο.Φ.Η. για την περίοδο 09-10, Πολυχρόνης Βεζυρίδης.

Πανηγυρικό 11

Ο Στέλιος Σφακιανάκης έχει μόλις πετύχει το 3ο γκολ στο 4-1 επί του βάζελου.

Πανηγυρικό 09

Ο Νίκος Νιόπλιας μπροστά στην 4 έχει μόλις σκοράρει.

Επίσκεψη σε λύκειο (01)

Επίσκεψη παικτών του Ο.Φ.Η. σε λύκειο στο Γάζι.
Ανάμεσα στους καθηγητές οι Μαχλάς, Αρβανίτης, Μπελεβώνης, Οφορίκουε, Κασμερίδης και Κόλτζος.

Πουπάκης Λ. (02)

Προετοιμασία στο Μαρτινέγκο

Μέσα της δεκαετίας του '70 στο Γεντί Κουλέ μπαίνει για πρώτη φορά χορτάρι και η ομάδα φιλοξενείται στην αρχή της προετοιμασίας στις εγκαταστάσεις του Εργοτέλη.

Ο.Φ.Η. 1988

ΠΑΝΩ: Λαφτσής, Τσίμπος, Μιχαλίτσιος, Σηφάκης, Χοσάδας, Βάβουλας, Παπαβασιλείου, Μητσέας.
ΜΕΣΗ: Χαραλαμπίδης, Ανδρεανίδης, Ίσις, Βλαστός, Σαμαράς, Τσινός, Πατεμτζής, Κοκολάκης Ι.
ΚΑΤΩ:Μαρινάκης Π., Αθανασιάδης, Βέρα, Περσίας, Γκουλής,Βουγιουκαλάκης, Κοκολάκης Γ.

Πανηγυρικό 08

Β εθνική 09-10.
Ο.Φ.Η. - Εθν. Αστέρας 2-1.
Σταυρακάκης, Μπερτέν, Πόποβιτς, Νατσούρας, Ογκουνσότο, Κατσικογιάννης, Αγρίτης, Πίτσος.

Εντός με Αναγ. Καρδίτσας (02)

Θύρα 12 Παγκρήτιο

Η θύρα 12 του παγκρητίου φιλοξενούσε τους φανατικούς του Ο.Φ.Η. για όσο διάστημα η ομάδα είχε εκεί την έδρα της

Με Εργοτέλη εντός (01)

Φραγκουλάκης (ξεκίνησε από τον Ο.Φ.Η.) με τη φανέλα του Εργοτέλη, Σφανιανάκης, Μάλαρτζ.

Πέμπτη

flyer της αεκ

Περίοδος 79-80. Ματς αεκ - Ο.Φ.Η. 2-1. Μπαίνοντας στο γήπεδο της ν.φιλαδέλφειας η επίσημη αεκ μοιράζει αυτό το έντυπο. Το εντυπωσιακό της ημέρας πάντως είναι πως ενώ η θ21 είναι γεμάτη αεκζήδες, ακριβώς δίπλα η θ22 είναι επίσης γεμάτη αλλά ΜΑΥΡΟΑΣΠΡΗ.
Χιλιάδες Κρητικοί της αθήνας έχουν έρθει να δουν την ομάδα του τόπου τους που την τελευταία αγωνιστική της προηγούμενης περιόδου έχει στερήσει από το γαύρο τον τίτλο.

Με γαύρο εντός (01)

Περίοδος 78-79. Τελευταία αγωνιστική Ο.Φ.Η. - γαύρος 3-3.
Ο γαύρος κατεβαίνει στο Ηράκλειο για να κερδίσει και να πάρει τα πρωτάθλημα. Τελικά καταφέρνει να γλιτώσει το διασυρμό και να πάρει την ισοπαλία αφού βρέθηκε να χάνει 3-1. Ο γαύρος ΧΑΝΕΙ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ το πρωτάθλημα που πάει στην αεκ.
Στη φωτο ο Δημήτρης Παπαδόπουλος καρφώνει τον Αρβανίτη με εκπληκτικό γκολ.

Παράσχος Γ. 01)

Ο προπονητής του Ο.Φ.Η. Γιώργος Παράσχος σε φωτο από την περίοδο 07-08 όταν και καθοδήγησε την ομάδα στο δεύτερο μισό της περιόδου.

Εκτός με βάζελο (04)

Κολιτσιδάκης και Βαζέχα μονομαχούν στη λεωφόρο.

Με Παναχαϊκή εντός (02)

Απρίλης του 2001. Με τη λήξη του αγώνα Ο.Φ.Η. - Παναχαϊκή (0-1) οπαδοί του Ο.Φ.Η. μπαίνουν στο γήπεδο και ορισμένοι επιτίθενται και χτυπούν ποδοσφαιριστές και παράγοντες των Πατρινών. Αποτέλεσμα η τιμωρία του γηπέδου ως το τέλος της σαιζόν.

Πανηγυρικό 07

Πίτσος, Πόποβιτς, Μπερτέν, Ογκουνσότο, Κιάσσος, Νατσούρας.

Εντός με Δόξα (01)

Ο Νατσούρας σε εναέρια μονομαχία στο εντός έδρας ματς με τη Δόξα Δράμας. Τελικό σκορ 3-1 στο τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου 09-10. Αμέσως μετά ξεκινούν τα μπαράζ ανόδου στην Super League.

juniors+seniors

Τα μικρά μας και οι μεγάλοι στο εντός έδρας ματς με τον Εθν. Αστέρα (2-1) για τη β εθνική 09-10.
Αγρίτης, Κατσικογιάννης, Νατσούρας, Κιάσσος, Πόποβιτς, Πίτσος, Ογκουνσότο, Κάλαϊτζιτς, Μπερτέν, Βεζυρίδης, Σταυρακάκης.

Πανηγυρικό 06

Περίοδος 09-10. Ο.Φ.Η. - Ιωνικός 3-0. Νατσούρας, Ζορμπάς, Ογκουνσότο, Αγρίτης, Πόποβιτς.